Schema

Höstlovet 2018

29 oktober – 4 november

Under höstlovet gäller inte ordinarie schema.

Du kan hitta olika klasser både dag och kvällstider, och alla pass ser du vika bokningen. Varmt välkomna!

Boka alltid din plats genom att klicka här eller på Boka-knappen högst upp på sidan (då ser du om det skett ändringar i schemat)

Det är 3 timmars avbokningstid på alla schema-klasser! Om du får förhinder, boka av din plats så att de som står på reservlistan kan få tillgång till din plats.

Måndag

11.30-12.30

Yoga – Helena

18.00-19.15

Yoga – Christina

19.30-20.45

Yin yoga – Ann-Marie

Tisdag

08.00-09.00

Slow Flow – Stefan

18.00-19.00

Yoga – Ninni

19.45-21.00

Strong flow – Charlotte

Onsdag

11.30-12.30

Lugn yoga – Helena

18.15-19.15

Yoga flow med bollar – Christina

Torsdag

10.00-11.15

Slow Flow Yoga – Stefan

19.30-21.00

Yin yoga – Ann-Marie

Fredag

08.30-09.30

Yoga – Helena

11.30-12.30

Relax yoga – Helena

Lördag

09.00-10.00

Morgonyoga – Pernilla

10.15-11.15

Energy flow yoga – Pernilla

14.00-15.30

Workshop / Mamma och dotter – Josephine

Söndag

10.00-11.30

Yin yoga – Ilona

18.00-19.00

Styrka & Stretch yoga  -Ann-Marie

Jullovet 2018

17 december – 6 januari

Under hela jullovet gäller alla våra klippkort, förutom höstens terminskort.

Boka alltid din plats genom att klicka här eller på Boka-knappen högst upp på sidan (då ser du om det skett ändringar i schemat)

Det är 3 timmars avbokningstid på alla schema-klasser! Om du får förhinder, boka av din plats så att de som står på reservlistan kan få tillgång till din plats.

Måndag 17/12

11.30-12.30

Yoga – Helena

18.00-19.15

Yoga – Hedvig

Tisdag 18/12

08.00-09.00

Slow Flow – Stefan

18.00-19.30

Yin yoga – Ilona

19.45-21.00

Yoga – Lova

Onsdag 19/12

18.00-19.00

Yoga med bollar – Helena

Torsdag 20/12

10.00-11.15

Slow Flow Yoga – Stefan

12.00-13.15

Yinyoga massage – Stefan

19.00-20.15

Yin yoga – Ann-Marie

Fredag 21/12

08.30-09.30

Yoga – Helena

Lördag 22/12

09.00-10.00

Yoga

Söndag 23/12

10.00-11.00

Yoga – Lova

Måndag 24/12

09.00-10.00

Yoga – Anna A

Tisdag 25/12

10.00-11.15

Yoga – Christina

15.00-16.30

Yin yoga – Ann-Marie

Onsdag 26/12

11.30-12.30

Lugn yoga – Helena

Torsdag 27/12

10.00-11.15

Slow flow yoga – Helena

19.00-20.15

Yin yoga – Ann-Marie

Fredag 28/12

08.30-9.30

Yoga – Helena

12.00-13.15

Yinyoga massage – Ann-Marie

Lördag 29/12

09.00-10.00

Yoga – Lova

Söndag 30/12

10.00-11.00

Yoga – Bella

17.00-18.00

Yoga – Bella

Måndag 31/12

09.00-10.30

Nyårs Yoga – Bella & Helena

Tisdag 1/1

11.30-13.00

Yin yoga – Ann-Marie

Onsdag 2/1

11.30-12.30

Lugn yoga – Helena

18.00-19.00

Yoga med bollar – Helena

Torsdag 3/1

10.00-11.15

Slow flow Yoga – Helena

19.00-20.15

Yin yoga – Ann-Marie

Fredag 4/1

08.30-09.30

Yoga – Helena

12.00-13.15

Yinyoga massage – Ann-Marie

Lördag 5/1

09.00-10.00

Yoga – Christina

Söndag 6/1

10.00-11.00

Yoga – Bella

17.00-18.00

Yoga – Helena

Påsklov schema 2019

15 april – 22 april

Boka alltid din plats genom att klicka här eller på Boka här-knappen (då ser du om det skett ändringar i schemat)

Det är 3 timmars avbokningstid på alla schema-klasser! Om du får förhinder, boka av din plats så att de som står på reservlistan kan få tillgång till din plats.

Måndag 15 april

11.30 – 12.30

Yoga – Josephine

18.00 – 19.15

Dynamisk ISHTA – Annaf Å

19.30 – 20.45

Restorative/meditation – Annaf Å

Tisdag 16 april

17.00 – 18.15

ISHTA Teknik – Annaf Å

18.30 – 20.00

Yin yoga– Ann-Marie

Onsdag 17 april

11.30 – 12.30

Lugn yoga Ann-Marie

18.00 – 19.00

Yoga med bollar – Ninni

Skärtorsdag 18 april

10.00 – 11.15

Slow flow – Annaf Å

18.15 – 19.30

Yoga flow – Lova

19.45 – 20.45

Restorative/meditation – Lova

Långfredag 19 april

8.30 – 10.00

Mindful yoga – Ninni

10.15 – 11.15

Yoga – Josephine

Påskdagen 21 april

10.30 – 12.00

Yin yoga – Ann-Marie

16.00 – 17.00

Yoga med bollar – Helena

Annandag påsk 22 april

11.30 – 12.30

Yoga – Helena

19.30 – 20.45

Restorative/meditation – Annaf Å

Vårschema 2019

7  januari – 9 juni

Sommarschema 10 juni – 31 juni

Juli månad har vi stängt!

 

Boka alltid din plats genom att klicka här eller på BOKA-knappen (då ser du om det skett ändringar i schemat)

Måndag

9.30-10.45

Medicinsk Yoga – Ilona

11.30-12.30

Yoga – Helena

18.00-19.15

Dynamisk ISHTA yoga KURS – Annaf

19.30-20.45

Restorative + meditation – Annaf

Tisdag

08.00-09.00

Slow Flow – Hedvig/Sofia

17.00-18.15 

ISHTA Teknik – Annaf

18.30-20.00

Yin yoga 2 – Ilona

20.15 – 21.30 

Dynamisk yoga / Charlotte

Onsdag

11.30-12.30

Lugn yoga / Helena

18.00-19.00

Yoga med bollar – Helena

19.15-20.15

Yoga flow  – Ninni / Josephine

Torsdag

10.00-11.15

Slow Flow Yoga – Annaf

17.00-18.00

Tjejyoga 14-17 år – Lova (start 24 jan)

18.15-19.30

Yoga Flow – Lova

19.45-20.45

Mindfulness & meditation – Lova

Fredag

07.30-08.15

Yoga – Peggy/Helena

08.30-09.30

Yoga – Helena/Bella

11.30-12.45

Yoga med massage – Ninni

Lördag

09.00-10.00

Yoga – Ninni

10.15-11.15

Yoga – Josephine

Söndag

09.00-10.00

Yoga – Emma

10.30-12.00

Yin yoga – Ilona / Ann-Marie

15.45-16.45

Yoga med bollar – Helena / Ann-Marie

17.00-18.00

Yoga för män – Helena / Ann-Marie

20.00-21.00

Yoga – Anna/Eva

Sommarschema Augusti 2019

Höstterminen börjar 19 augusti, vi öppnar 5 aug med sommarklasser.

Boka alltid din plats genom att klicka på knappen ”BOKA”.

Då kan du också se om det skett några förändringar i schemat.

Höstschema 2019

19 augusti – 22 december

Klasserna ligger bokningsbara fyra veckor från dagens datum.

Boka alltid din plats genom att klicka här eller på BOKA-knappen (då ser du om det skett ändringar i schemat).

 

Yoga klass kategorier:

Slow Flow – Du får uppleva ett lugnt tempo, med djupavslappning och långsam stretch för att komma åt muskelspänningar på djupet.

Flow – Fokuserar på ett mjukt flöde i kroppen, börjar lugnt för att sedan gå mer åt det dynamiska hållet. Aktivitet varvas med vila för att uppleva hur ett flöde i kroppen känns.

Strong flow – Dessa klasser bygger en inre värme och passar dig som vill utmana extra i olika positioner med ökad puls och stretch.

Måndag

11.30-12.30

Flow – Helena

18.00-19.15

Strong Flow (ej nyb.) – Annaf

19.30-20.30

Slow Flow Restorative+ meditation – Annaf

Tisdag

8.00-9.00

Flow – Stefan

17.00-18.15

Teknik – Annaf

18.30-20.00

Slow Flow Yin – Ilona

20.15-21.30

Flow – Ann-Marie

Onsdag

11.30-12.30

Slow Flow – Helena

17.00-18.00

Tonårsyoga – Josephine

18.15-19.15

Strong Flow – Josephine

19.30-20.30

Flow + bollar – Helena

Torsdag

10.00-11.15

Flow – Annaf

18.00-19.15

Strong Flow – Stefan

19.30-20.45

Slow Flow Yin – Stefan

Fredag

7.30-8.15

Slow Flow – Helena/Peggy

8.30-9.30

Flow – Bella/Helena

11.30-12.45

Slow Flow + massage – Ninni

Lördag

9.00-10.00

Flow – Ninni

10.15-11.15

Strong Flow – Josephine

Söndag

10.00-11.30

Slow Flow Yin – Ilona/Ann-Marie

15.45-16.45

Flow + bollar – Helena/Ann- Marie

17.00-18.00

Flow män – Helena/Ann- Marie

20.00-21.00

Slow Flow – Anna / Eva